Arama Filtresi

Fiyat Aralığı

Fiyat: 0₺ - 10000₺
Bölge Otelleri
Otel Sınıfı
Otel Teması

Asayra Termal Hotel


Herşey Dahil
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Aydın Hakkında Genel Bilgiler


Türkiye’de yaz tatili denilince akla ilk gelen şehirlerden bir tanesi olan Aydın, yaz turizminin gözde yerleri arasında bulunan Kuşadası, Didim gibi tatil beldelerine ev sahipliği yapıyor. Aydın, yaz turizminin dışında hem doğal güzellikleri hem de tarihi değerleri ile de ön plana çıkmaktadır. Nitekim yüzyıllardır bölgenin önemli noktalarından bir tanesi olma özelliği taşıyan Aydın’da ilk insan izleri M.Ö. 13. yüzyıla kadar dayanmaktadır. 1 milyon civarında bir nüfusa sahip olan Aydın, özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğruyor. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Aydın’da, yıllık ortalama yağış miktarı 580-1000 mm arasında değişiklik göstermektedir.

Aydın’a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?


Aydın’a yaz tatili için gidenler, yaz aylarının dışında sonbahar aylarını da tercih edebilirler. Sıcaktan fazlaca etkilenen tatilciler, genellikle yazın hemen başında ya da sonbahar aylarında Aydın’a gitmeyi tercih etmektedirler. Bununla birlikte Aydın’ın diğer doğal ve tarihi güzelliklerini görmek üzere şehre ziyarete gidiyorsanız, sıcak yaz aylarından ziyade diğer mevsimlerin tercih edilmesi daha doğru olabilir. Nitekim hem doğal hem de tarihi güzellikleri gezmek için şehir içinde epey yolculuk etmeniz ve yürümeniz gerekecektir. Bu da aşırı sıcaklarda çok daha zor bir hal alabilir. Sonuç olarak gidiş amacınıza da bağlı olarak Aydın’a gitme tarihinizi belirlemelisiniz.

Aydın’da Nereyi Gezmeli?

Yılın hangi döneminde ziyaret edilirse edilsin, Aydın’da gezilecek onlarca yer bulunuyor. Onlarca plaja, doğal güzelliğe ve tarihi değere ev sahipliği yapan Aydın’da ziyaret edilmesi gereken başlıca yerleri sizler için derledik:

1. Aydın’ın Meşhur Plajları ve Koyları

Aydın denilince iki farklı tatil beldesi akla geliyor: Kuşadası ve Didim. Her iki tatil beldesi de birbirinden güzel plajlara ve koylara ev sahipliği yapıyor. Öyle ki, Didim ve özellikle Kuşadası’nın ünü Avrupa kıtasının da sınırlarını aşmış durumda bulunuyor. Bu kapsamda Kuşadası’nda tatil yapacaklar için Kuştur Halk Plajı, Sevgi Plajı, Uzun Plaj gibi yerleri tavsiye ederiz. Didim’de tatilini geçirecekler için ise Altınkum Plajı, Manastır Koyu, Akbük Koyu ve Sarıkum Plajı gibi noktaları tavsiye edebiliriz.

2. Aydın’ın Tarihi Güzellikleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi oldukça köklü bir tarihe sahip olan Aydın, birbirinden kıymetli tarihi yapılara ve eserlere ev sahipliği yapıyor. Aydın’da antik çağlardan Osmanlı dönemine kadar birçok farklı medeniyeti yansıtan tarihi iz bulunabilir. Bu kapsamda Aydın’da tarihi yerleri gezmek isteyenlere Afrodisias Antik Kenti, Kurşunlu Manastırı, Güvercinada Kalesi ve Priene Antik Kenti gibi tarihi mekanları önerebiliriz.

3.Aydın’da Yer Alan Doğal Güzellikler

Aydın’a hangi amaçla giderseniz gidin, Aydın’ın doğal güzelliklerini gezmeye ve deneyimlemeye mutlaka vakit ayırın! Her ne kadar bir defada Aydın’daki tüm ön plana çıkan doğal güzellikleri gezemeseniz de, ilginizi çeken birkaç yer belirleyip mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Bu doğrultuda Aydın’ın doğal güzelliklerini görmek isteyen doğa tutkunları için Aydın Dilek Yarımadası, Aydın Bafa Gölü Tabiat Parkı, Aydın Karabağlar Kanyonu, Aydın Alangüllü Kaplıcası, Aydın Sırlanini Mağarası gibi doğal güzellikleri tavsiye edebiliriz.

4. Aydın Müzeleri

Ziyaret ettikleri şehirlerdeki müzeleri görmek isteyen kişileri, Aydın genelinde farklı zevklere ve ilgi alanlarına hitap eden birçok müze bekliyor. Aydın’da yer alan müzeleri merak edenler için, başlıca Aydın müzelerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Aydın’da Neler Yapılmalı?

Aydın’a gidecekler için Aydın’da yapılabilecek genel aktiviteler ve etkinlikler arasından ön plana çıkanları sizler için sıraladık.

Aydın’da Düzenlenen Festivaller

Aydın, genel olarak bakıldığında Türkiye geneline göre oldukça büyük bir şehirdir. 1 milyondan fazla nüfusa sahip olan Aydın, daha önce de değindiğimiz üzere yaz aylarında epey kalabalıklaşmaya başlamaktadır. Bu yüzden Aydın’daki festival takvimi, özellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. Ancak yıl boyunca Aydın’da düzenlenen birçok güzel ve ilgi çekici festivalin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu doğrultuda gittiği şehirlerdeki festivallere de katılmayı seven kişiler için, Aydın’da organize edilen ve tavsiye edebileceğimiz başlıca festivalleri sıraladık:

Aydın’a Nasıl Gidilir?


Aydın’a uzak mesafeden gelecekler için en doğru seçim havayolu ulaşımı olacaktır. Ancak bilindiği üzere Aydın ili sınırları içerisinde sivil hava trafiğine açık herhangi bir havalimanı yer almıyor. Bununla birlikte Aydın ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı arasındaki mesafe 98 kilometredir. Bundan dolayı birçok kişinin yaptığı gibi İzmir’e uçup, oradan karayolu ile Aydın’a geçiş yapmanız mantıklı olacaktır. Aydın’a yakın yerlerden gidecek kişiler için ise en iyi alternatif otobüs ya da özel araçtır.

Aydın’da Konaklama


Başta yaz ayları olmak üzere yılın her döneminde turist çeken Aydın, yıl boyunca yerli ve yabancı yüz binlerce turisti ağırlamaktadır. Buna bağlı olarak Aydın, konaklama seçenekleri olarak oldukça zengin bir yerdir. Aydın’da farklı noktalarda her zevke ve bütçeye hitap eden çeşitlilikte oteller rahatlıkla bulunabilmektedir. Nitekim Aydın genelinde 5 yıldızlı ve 4 yıldızlı Aydın otelleri, Muhafazakar Aydın otelleri, butik oteller, balayı otelleri, pansiyonlar gibi çeşitler yer almaktadır. Bunlar arasında sizin için en avantajlı ve iyi olan Aydın konaklama seçeneğini rahatlıkla bulabilirsiniz. Aydın otel fiyatları sunulan hizmet kapsamının yanı sıra rezervasyon yapılan sezona, tarihe ve otelin konumuna göre de değişmektedir. Ucuz Aydın otelleri bulmak için önünüzde birçok seçenek bulunmaktadır. Yaz sezonunun en yoğun olduğu aylar dışında Aydın otellerinde rezervasyon yapmak, uygun fiyatlı Aydın otelleri bulmanız konusunda size yardımcı olabilir. Bununla birlikte tatil yapmayı planladığınız vakit, otellerin pahalı olduğu bir döneme denk geliyorsa, Aydın otelleri erken rezervasyon avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Benzer şekilde Aydın butik oteller arasından tercih yapmanız halinde de, Aydın’da konaklama masraflarınızı ucuza getirebilirsiniz. Keyfinize düşkünseniz ise, her şey dahil Aydın otelleri arasından seçim yaparak; denizi, güneşi, eğlenceyi, lezzeti ve konforu tüm yönleriyle deneyimleyebilirsiniz. Söz konusu lüks Aydın otellerinde açık büfe kahvaltının ve akşam yemeklerinin avantajından yararlanabilir; otelin sunduğu animasyon gösterilerinden, su kaydıraklarından, hamamlardan, saunalardan ve spa olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Her Şey Dahil Aydın Otelleri


Her şey dahil Aydın otelleri arayışında olanlar için Aydın’da farklı bütçelere ve zevklere hitap eden birçok her şey dahil otel seçeneği yer almaktadır. Otel içerisinde verilen hizmet kapsamında yeme ve içme dahil her şeyin dahil olduğu anlamına gelen her şey dahil Aydın otelleri, yaz tatilinde rahatına ve eğlencesine düşkün kişiler için son derece uygun konaklama seçenekleri arasında yer almaktadır. Aydın’da her şey dahil oteller, genellikle yerli alkollü içecekleri ve alkolsüz tüm içecekleri otel fiyatına dahil olarak sunmaktadır. Benzer şekilde gün içerisinde sunulan yemekler de ücretsiz tüketime dahil edilmektedir. Her şey otel konsepti içerisinde aktivitelerin ise daha önceden ücretli olup olmadığı müşterilere bildirilir. Tatilde rahatınız için sizin yerinize birçok detayı düşünen Aydın her şey dahil otel fiyatları ise farklı bütçelere uygun çeşitliliğe sahiptir. Nitekim Aydın’daki ultra her şey dahil otellere ek olarak her şey dahil ucuz oteller de çeşitleri de bulunmaktadır. Bütçeniz doğrultusunda Aydın’da her şey dahil tatil yapmanız mümkündür.

Aydın Muhafazakar Oteller


Aydın’da alternatif tatil arayışı içerisinde olan aileler için, Aydın’da helal tatil seçenekleri ve çeşitleri oldukça fazladır. Muhafazakar ailelerin tercihi olan islami oteller, Aydın’ın farklı tatil yerlerinde yaygındır. Alkolsüz yemek servisleri yapılan Aydın muhafazakar otelleri, her bütçeye hitap edebilecek çeşitliliktedir. Nitekim bölgede Aydın 5 yıldızlı islami otellerin yanı sıra, daha düşük bütçelere yönelik 4 yıldızlı ve 3 yıldızlı Aydın islami otel seçenekleri mevcuttur. Aydın islami tatil otelleri, aileniz ve sevdiklerinizle hayat tarzınızı yansıtan, konforunuzu sağlayan tüm tatil imkanlarını sunmaktadır. Bu kapsamda Aydın tesettür oteller, muhafazakar ailelerin huzurunu ve rahatını sağlamak için tüm detayları gözetmektedir. Yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezleri, plaj gibi noktaları bay ve bayan olarak ayrı şekilde tasarlanan Aydın’daki islami oteller hakkında daha fazla bilgi almak üzere bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Aydın’da Muhafazakar Balayı Otelleri


Yeni evli muhafazakar çiftlerin yurt içinde balayı yapmak için tercih ettikleri tatil beldelerinden bir tanesi de Aydın’dır. Nitekim yeni evlenen muhafazakar çiftlere yönelik olarak Aydın’da birçok muhafazakar balayı otel seçeneği bulunmaktadır. Mutlu çiftlerin hayatlarını birleştirmesinin ardından harika bir balayı deneyimi yaşayabileceği Aydın muhafazakar balayı otelleri ve villaları, farklı bütçelere ve zevklere hitap edecek çeşitliliktedir. Yeni eşinizle harika bir deneyim yaşayacağınız Aydın islami balayı otelleri arasında 5 yıldızlı ve 4 yıldızlı olmak üzere gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Yeni evli muhafazakar evli çiftlerin rahatı ve keyifli tatilleri için tüm koşulların sunulduğu Aydın tesettür balayı otelleri; alkolsüz servis vermekte, bayan ve baylar için ayrı dinlenme ve yüzme alanları sunmaktadır. Helal yiyeceklerin bulunduğu Aydın’daki muhafazakar balayı oteller hakkında daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Siz de Aydın otel fırsatlarını kovalıyor ve Aydın otel fiyatları ile ilgili bilgi arıyorsanız, otel fiyatlarını ve tatiliniz için size sunduklarını hemen incelemeye başlayabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmak için, size en uygun Aydın otelini hızlıca bulabilirsiniz.
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.