Batı Karadeniz Turu

2 Gece3 Gün İstanbul Çıkışlı

1.GÜN (MUDURNU-ABANT)


MUDURNU-ABANT-SAFRANBOLU-AMASRA TURU

Sabah 05.00’de Bakırköy Ömür Plaza,05.30’da Mecidiyeköy Katlı Otopark, 06.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareketle Mudurnu’ya yola çıkıyoruz. Sapanca’ya geldiğimizde kahvaltı molası veriyoruz ve yolculuğumuza devam ediyoruz. 3,5 saatlik yolculuk sonrası Mudurnu’ya ulaşıyoruz. Tarihi dokusunu ve kültürünü hala koruyan Mudurnu’da; Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamı’nı, Saat Kulesi’ni ve Osmanlı Mimarisi’ne ait birçok konağı rehberimizin anlatımları ile göreceğiz. Daha sonra Mudurnu’nun köy pazarında geziyor ve yöresel ürünlerden alıyoruz. Mudurnu gezimiz sonrası Abant’a hareket
ediyoruz. Muhteşem manzarasıyla bizleri karşılayan Abant Gölü’nde öğle yemeğimizi yiyoruz ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bu doğa harikası yerde fotoğraf çekebilir, Fayton’a binebilir veya Bisiklet kiralayıp gölün etrafında gezebilirler. Serbest zaman sonrası Safranbolu’ya hareket. Safranbolu’ya ulaştığımızda otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.

2.GÜN (SAFRANBOLU)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Safranbolu gezimize başlıyoruz. Geleneksel Türk toplum yaşantısının tüm özelliklerini yansıtan ve tarihi geçmişinde yarattığı kültürel mirası çevresel dokusu içinde koruyan Safranbolu’da gezerken büyülenmemek elde değil. Sahip olduğu bu zengin kültürel mirasın korunması dolayısıyla UNESCO tarafından ‘DÜNYA MİRAS KENTİ’ listesine alınmıştır. 2000’e yakın korunması gereken Kültür ve Tabiat varlığına sahip olması kenti Müze Kent haline getirmiştir. Rehberimizin anlatımları ile Safranbolu’da; Safranbolu Hükümet Konağı ve Müzesi, Saat Kulesi, hikayesi bir hayli ilginç olan Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni, Ulu Camii (Ayastefenos Kilisesi), Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Demirciler Çarşısı ve Bakırcılar Çarşısı’nı gezdikten sonra Yemeniciler Arastası’na giriyoruz. Yemeniciler Arastası’nda ‘’ Pabucu dama atılmak’’ sözünün hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Bu çarşıdan hediyelik eşya ve Dünyaca ünlü Safranbolu Lokumlarından alabilirsiniz. Alışveriş sonrası Safranbolu Kent Tarihi Müzesi’ni görüyoruz. Öğle Yemeği molası. Öğle yemeği sonrası Yörük Köyü’ne hareket. Yörük Köyü’nde serbest zaman. Serbest zaman sonrası Amasra’ya hareket. Amasra’ya giderken İncekaya Su Kemerini görüyoruz ve yolumuza devam ediyoruz. Amasra’ya geldiğimizde Otele yerleşme. Akşam yemeği otelde

3.GÜN (AMASRA)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Fatih Sultan Mehmet Han’ın Dünya’nın Gözleri (Çeşmi Cihan) dediği Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Amasra’da ilk olarak Kuşkayası Yol Anıtı’nı görüyoruz ve Bakacak Tepesi’ne çıkıp Amasra’yı panoramik olarak seyrediyor ve fotoğraflıyoruz. Serbest zaman sonrası Amasra merkeze ulaşıp Amasra Müzesi’ni, Amasra Kale’sini, Çekiciler Çarşı’sını ve Kemere Köprüsü’nü geziyoruz. Boztepe’den Tavşan Adası’nı görüyoruz. Çeşitli ihtiyaçlar ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
Tur Fiyatlarımıza, Aşağıdaki Fiyat Listesi Üzerine %10 Ek İndirim Sağlanmaktadır.

FİYAT TABLOSU

TEK KİŞİLİK ODA
ÇİFT KİŞİLİK ODA 
ÜÇ KİŞİLİK ODA
0-6 YAŞ
7-12 YAŞ(ÇOCUK) 
940 TL
755 TL
695 TL
125 TL495 TL

Ek Bilgiler
ÖNEMLİ NOTLAR;

 • Fiyat kişi başı olarak belirtilmiştir.
 • 0-6 yaş grubu ücretsiz,6-12 yaş grubu %50 indirim.
 • Tur programına kesin kayıt tur bedelinin %50’si ödendiği takdirde yapılır.
 • Programa 15 gün kala ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
 • Programa 30 gün kala iptallerde kesinti yapılmadan %100 iade yapılır.
 • Programa 30-15 gün kala iptallerde %40 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 15-7 gün kala iptallerde %70 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 7 günden az kala iptallerde %100 cezai müeyyide uygulanır.
 • Acente, program içerik ve standart aynı kalmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • 0-2 Yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. 6-12 yaş indirimi 2 yetişkin ile kalındığında geçerlidir.
 • Turlarımız uçak bileti, otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.
 • Yeterli sayıya (MİN 16 KİŞİ) ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar HFD Turizm Seyahat Acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden HFD Turizm’in sorumluluğu yoktur.

Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 11 Ekim - 13 Ekim 2020 679₺ 679₺ 679₺ 679₺ Sefere Git
679₺ 679₺ 679₺ 679₺ Sefere Git

Benzer Turlar


 • KESİN HAREKETLİ
26 Ekim 2019 -
1 Gece 2 Gün
Karadeniz Turları