Butik Doğu Karadeniz Turu

3 Gece4 Gün Ankara Çıkışlı

1. Gün (Trabzon - Uzungöl)


Trabzon-Uzungöl-Ayder Turu (4 Gün 3 Gece)

Sabah saat 05.00’te Sabiha Gökçen Havalimanı’nda HFD Turizm Kontuarı önünde buluşma. Bagaj ve C-in işlemleri sonrası 07.05’te Trabzon’a uçuş. Yaklaşık 2 saatli yolculuk sonrası Trabzon’a ulaşıyoruz. Aracımıza yerleştikten sonra Altındere Milli Park’ına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı’na geldiğimizde eşsiz doğa içerisinde ilk önce kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan Sümela Manastırı’nın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla görüyoruz. Sonrasında Meşhur Hamsiköy Sütlacını tatmak için Hamsiköy’e hareket ediyoruz. Hamsiköy’de ufak bir mola verdikten sonra konumuyla manzarasıyla tabiatıyla eşsiz, yeşilin maviyle buluştuğu, yürürken başınızın bulutların arasında ayaklarınızın yeşilliğin içinde kaldığı Uzungöl’e hareket. Uzungöl’e hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
Tur Fiyatlarımıza, Aşağıdaki Fiyat Listesi Üzerine %15 Ek İndirim Sağlanmaktadır.


FİYAT TABLOSU

TEK KİŞİLİK ODA
ÇİFT KİŞİLİK ODA
ÜÇ KİŞİLİK ODA
0-2 YAŞ (BEBEK)2-12 YAŞ (ÇOCUK)
1990 TL
1790 TL
1590 TL
ÜCRETSİZ
990 TL

2 .Gün (Uzungöl- Pokut-Zilkale)


Eşsiz manzarası ve ferahlığı ile ruhumuzu dinlendiren Uzungöl’de geçirdiğimiz güzel gün sonrası kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra rehberimizin belirttiği saate kadar Uzungöl’e veda ediyor ve Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Fırtına Deresi’ne geldiğimizde Fırtına Deresi’ni takip edip kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş Köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Fırtına Deresi’nde çeşitli aktiviteler ve öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası Zilkale’ye hareket. Zilkale ihtişamıyla sizleri büyüleyecek. Daha sonra Palovit Şelalesi’ne ilerliyoruz. Palovit Şelalesi’nde fotoğraf çekindikten sonra Pokut Yaylası’na hareket. Pokut Yaylası’na ulaşınca eşsiz manzara ile sizleri başbaşa bırakıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği yayla evimizde. 


3. Gün (Ayder)


Yayla evinde organik yöresel ürünlerle yaptığımız kahvaltı sonrası Ayder Yaylası’na hareket. Ayder Yaylası’na ulaştığımızda rehberimizin bilgilendirmesinden sonra Gelin Tülü Şelalesi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası bulutların ayaklarımızın altında kalacağı Kaçkarların eşsiz güzelliğini seyredebileceğimiz Huser Yaylası’na hareket. Huser Yaylası’nda eşsiz manzarada yiyeceğimiz yemek sonrası Ayder Yaylası’na dönüş ve serbest zaman. Otele yerleşme. Akşam yemeği otelde. 


4. Gün (Trabzon)


Otelde alınan kahvaltı sonrası rehberimizin belirlemiş olduğu saatte buluşarak Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’a giderken Rize’ye geldiğimizde Dünya’ca meşhur Rize Bezi’ni tanımak için Rize Bezi Atölyesine gidiyoruz. Burada Rize Bezi yapımı hakkında bilgi alıp Rize Bezi dokuyan hanımlarla fotoğraf çektirdikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde çay fabrikasına giriyoruz. Fabrika yetkilileri eşliğinde geziyor ve her gün yudum yudum içtiğimiz çayın sofralarımıza gelmeden önce ne tür maceralardan geçtiğini birebir gözlemliyoruz. İsteyen misafirlerimiz fabrikanın satış standından istedikleri çeşitte çayları alabilirler. Çay fabrikası gezimiz sonrası meşhur Sürmene Bıçaklarının yapıldığı atölyeyi geziyor ve yolumuza devam ediyoruz. Trabzon’da Ayasofya Camii ve Soğuksu Mevkii’nde ki Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Daha sonra akşam yemeği için meşhur Karadeniz Pidecisi Rüştü’nün Fırın’ına gidiyoruz. Yemek sonrası Havalimanına hareket. Bagaj ve C-in işlemleri sonrası 21.35’te İstanbul’a uçuş. İstanbul’a ulaşıyoruz ve turumuzun sonu. 
ÖNEMLİ NOTLAR;

 • Fiyat kişi başı olarak belirtilmiştir.
 • 0-6 yaş grubu ücretsiz,6-12 yaş grubu %50 indirim.
 • Tur programına kesin kayıt tur bedelinin %50’si ödendiği takdirde yapılır.
 • Programa 15 gün kala ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
 • Programa 30 gün kala iptallerde kesinti yapılmadan %100 iade yapılır.
 • Programa 30-15 gün kala iptallerde %40 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 15-7 gün kala iptallerde %70 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 7 günden az kala iptallerde %100 cezai müeyyide uygulanır.
 • Acente, program içerik ve standart aynı kalmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • 0-2 Yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. 6-12 yaş indirimi 2 yetişkin ile kalındığında geçerlidir.
 • Turlarımız uçak bileti, otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.
 • Yeterli sayıya (MİN 16 KİŞİ) ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar HFD Turizm Seyahat Acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden HFD Turizm’in sorumluluğu yoktur.

Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti

Benzer Turlar


 • KESİN HAREKETLİ
03 Ekim 2019 -
1 Gece 2 Gün
Karadeniz Turları
 • KESİN HAREKETLİ
10 Temmuz 2020 -
4 Gece 5 Gün
Karadeniz Turları
 • KESİN HAREKETLİ
13 Eylül 2020 -
2 Gece 3 Gün
Karadeniz Turları
 • KESİN HAREKETLİ
15 Eylül 2020 -
7 Gece 8 Gün
Karadeniz Turları