Doğu Anadolu Turu

4 Gece5 Gün Ankara Çıkışlı

1.Gün (Erzurum-Sarıkamış)


Saat 04.00’de İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde rehber ile buluşma. C-in ve Bagaj işlemleri sonrası 05.55’te Erzurum’a uçuş. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Erzurum’ varış ve bizi bekleyen araçlarımıza binerek enfes yöresel kahvaltımızı alacağımız Erzurum Evleri’ne hareket. Kültürel değerlerini koruyan Erzurum Evleri’nde rehberimizin vereceği bilgiler ile Erzurum hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Daha sonra sırasıyla Hoca Cemalettin Yakut tarafından 1310 yılında inşa ettirilen ve günümüzde Etnoğrafya Müzesi olarak hizmet veren Yakutiye Medresesini, Anadolu’da ki anıt mezar eserlerinin örneği olan Üç Kümbetler’i, Selçuklu Mimarisinin en güzel işlendiği Ulu Camii ve Çifte Minareli Medrese’ yi geziyoruz. Daha sonra Erzurum’un meşhur madeni ve cevheri olan Oltutaşı’nın sanata dönüştüğü Taşhan (Rüstempaşa Bedesteni) gidiyoruz. Alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Erzurum’un Meşhur Cağ Kebabını yemek için restorana geçiyoruz. Cağ Kebabının tadına baktıktan sonra Nene Hatun Tarihi Milli Parkı’nda 93 Harbine ait Osmanlı tabyalarını görüyoruz ve Sarıkamış’a hareket. Sarıkamış’ta 90.000 bin askerimizin donarak şehit düştüğü 93 Harbi’ni rehberimizin anlatımları ile dinliyoruz ve anıtı ziyaret ederek ayrılıyoruz. Kars geçiyoruz ve otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.


2.Gün (Kars-Ani)


Otelde alınan kahvaltı sonrası tarihin en büyük şehirlerinden olan Ani’ye hareket. İpek yolu üzerine kurulmuş bu tarihi şehirde birçok yapı kalıntısının yanı sıra ayakta kalan Ani Katedrali (Fethiye Camii), Ebul Menuçehir Camii, Aziz Prktch Kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi ve İpek Yolu Köprüsü’nü rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz ve Çıldır Gölü’ne hareket. Çıldır Gölü’ne ulaştığımızda öğle yemeği için Çıldır Gölü’nün özel Sarı Balığı’ndan yiyoruz. Yemek sonrası Kars’ın meşhur Peynir çeşitlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek ve almak için Boğatepe Köyü’ne hareket ediyoruz. Boğatepe Köyü’nde Peynir müzesini geziyoruz ve peynirin hangi aşamalardan geçtiğini görüyoruz. Müze gezisi sonrası alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Kars’a dönüş. Akşam yemeği Kaz Evinde (Özel Menü).


3.Gün (Doğubayazıt-Ahlat)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan Doğubayazıt’a hareket. Doğubayazıt’ta heybetli ihtişamıyla konumuyla mükemmel olan İshakpaşa Sarayı’na gidiyoruz. Doğubayazıt’a hâkim bir noktaya kurulan İshakpaşa Sarayı, Rehberimizin anlatımları ile sanatıyla, ihtişamıyla sizleri büyüleyecek. Daha sonra aracımıza binerek Doğubayazıt’a iniyoruz ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Ahlat’a hareket ediyoruz. Ahlat birçok medeniyete ve kültüre sahiplik yapmış bir şehirdir. Ahlat’ta Ahlat Müzesi’ni geziyoruz ve rehberimizin anlatımları ile Ahlat’ın geçmişine dair bilgiler ediniyoruz. Daha sonra tarihi açıdan büyük öneme sahip olan mezarlığı görüyoruz. Burada birçoğu Selçuklulara ait mezar taşlarını görüyoruz. Boyu 3,5 metreye varan mezar taşlarındaki işlemeler görülmeye değer ilginçliktedir. Fotoğraflama için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Tatvan’a hareket. Tatvan’a ulaştığımızda otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.


4.Gün (Akdamar-Van)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Nemrut Krater Gölü’ne çıkacağız. Eşsiz manzarası ve güzelliği ile etkileyecek Nemrut Krater Gölü’nü gördükten sonra destansı hikayesi olan Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Gevaş’a geldiğimizde aracımızdan inerek Akdamar Adası’na gitmek için teknemize biniyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan Ermeniler için önemli olan Akdamar Kilisesi’ni rehberimizin anlatımları ile geziyoruz. Kiliseyi gezdikten sonra kısa bir fotoğraf molası ve tekne ile geri dönüş. Öğle yemeği molası. Öğle yemeği sonrası Çavuştepe Kalesi’ne hareket ediyoruz. Kale Urartu Krallarından II.Saduri tarafından M.Ö 7.yy’da yaptırılan kale Sadurihinli (Sadur’un Şehri) diye adlandırılır.. Aşağı ve Yukarı Kale olarak ikiye ayrılır. Aşağı kalede depo binaları, tapınak, saray binaları ve sarnıçlardan oluşmaktadır. Tanrı İrmuşini adına inşa edilmiş tapınak üzerinde çivi yazılı kitabesi bulunmaktadır. Yukarı kale’de ise Haldi Tapınağı ve açık hava tapınağı bulunmaktadır. Urartular hakkında rehberimizin anlatacağı bilgiler ile Çavuştepe Kalesi’ni geziyoruz ve Van’a hareket. Van’a ulaştığmızda otele yerleşme ve akşam yemeği. Akşam yemeği otelde.


5.Gün (Van)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Van gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Van Kalesi oluyor. Urartu Kralı 1.Saduri tarafından yaptırılmıştır. Şehrin sembolü niteliği taşıyan kalede kaya mezarları, tapınak ve asurca yazılmış kitabeleri görüyoruz. Rehberimizin anlatımları ile gezdikten sonra hemen yanında bulunan Van Evi’ne hareket ediyoruz. Van Evi’nde Van kültürünü daha iyi tanıyoruz. Daha sonra Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde bulunan Kedi Evi’ne hareket ediyoruz. Van’ın dünyaca meşhur Van Kedi’si hakkında yetkililer tarafından bilgiler ediniyoruz. Doğu Anadolu ve İran kültürünün en önemli öğelerinden olan Halı ve Kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde bir mola verip, daha sonra havalimanına hareket. Bagaj ve C-in işlemleri sonrası 18.45’de Uçuş. 21.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
Tur Fiyatlarımıza, Aşağıdaki Fiyat Listesi Üzerine %15 Ek İndirim Sağlanmaktadır.

FİYAT TABLOSU

TEK KİŞİLİK ODA
ÇİFT KİŞİLİK ODA 
ÜÇ KİŞİLİK ODA
0-2 YAŞ (BEBEK)
2-12 YAŞ(ÇOCUK) 
2400 TL
2190 TL
2090 TL
ÜCRETSİZ1490 TL





ÖNEMLİ NOTLAR;

 • Fiyat kişi başı olarak belirtilmiştir.
 • 0-6 yaş grubu ücretsiz,6-12 yaş grubu %50 indirim.
 • Tur programına kesin kayıt tur bedelinin %50’si ödendiği takdirde yapılır.
 • Programa 15 gün kala ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
 • Programa 30 gün kala iptallerde kesinti yapılmadan %100 iade yapılır.
 • Programa 30-15 gün kala iptallerde %40 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 15-7 gün kala iptallerde %70 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 7 günden az kala iptallerde %100 cezai müeyyide uygulanır.
 • Acente, program içerik ve standart aynı kalmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • 0-2 Yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. 6-12 yaş indirimi 2 yetişkin ile kalındığında geçerlidir.
 • Turlarımız uçak bileti, otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.
 • Yeterli sayıya (MİN 16 KİŞİ) ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar HFD Turizm Seyahat Acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden HFD Turizm’in sorumluluğu yoktur.

Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 11 Eylül - 15 Eylül 2020 1.860₺ 1.860₺ 1.86₺ 1.86₺ Sefere Git
1860₺ 1860₺ 1860₺ 1860₺ Sefere Git

Benzer Turlar


 • KESİN HAREKETLİ
13 Aralık 2019 -
2 Gece 3 Gün
Doğu Turları
 • KESİN HAREKETLİ
19 Temmuz 2020 -
2 Gece 3 Gün
Doğu Turları