Doğu Karadeniz ve Yaylalar Turu

7 Gece8 Gün Ankara Çıkışlı

1.Gün (Trabzon-Uzungöl)


Sabah saat 05.00’te Sabia Gökçen Havalimanı’nda HFD Turizm Kontuarı önünde buluşma. Bagaj ve C-in işlemleri sonrası 07.05’te Trabzon’a uçuş. Yaklaşık 2 saatli yolculuk sonrası Trabzon’a ulaşıyoruz. Aracımıza yerleştikten sonra Altındere Milli Park’ına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı’na geldiğimizde eşsiz doğa içerisinde ilk önce kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan Sümela Manastırı’nın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla görüyoruz. Sonrasında Meşhur Hamsiköy Sütlacını tatmak için Hamsiköy’e hareket ediyoruz. Hamsiköy’de ufak bir mola verdikten sonra konumuyla manzarasıyla tabiatıyla eşsiz, yeşilin maviyle buluştuğu, yürürken başınızın bulutların arasında ayaklarınızın yeşilliğin içinde kaldığı Uzungöl’e hareket. Uzungöl’e hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği otelde. 


2.Gün (Uzungöl)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Yayla turumuz başlıyor. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester yaylasında Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflama şansı buluyoruz. Yayla gezisi boyunca Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak; belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Yayla gezisi sonrası Uzungöl’e dönüş. Akşam yemeği otelde. 


3.Gün (Zilkale-Pokut)


Eşsiz manzarası ve ferahlığı ile ruhumuzu dinlendiren Uzungöl’de geçirdiğimiz güzel gün sonrası kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra rehberimizin belirttiği saate kadar Uzungöl’e veda ediyor ve Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Fırtına Deresi’ne geldiğimizde Fırtına Deresi’ni takip edip kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş Köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Fırtına Deresi’nde çeşitli aktiviteler ve öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası Zilkale’ye hareket. Zilkale ihtişamıyla sizleri büyüleyecek. Daha sonra Palovit Şelalesi’ne ilerliyoruz. Palovit Şelalesi’nde fotoğraf çekindikten sonra Pokut Yaylası’na hareket. Pokut Yaylası’na ulaşınca eşsiz manzara ile sizleri başbaşa bırakıyoruz. Pokut Yaylası’ndan ayrılarak Ayder Yaylası’na hareket. Otele yerleşme ve akşam yemeği. Akşam Yemeği otelde. 


4.Gün (Ayder Yaylası)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Yayla turumuza başlıyoruz. Ayder Yaylası’nda Gelin tülü şelalesini görüyoruz ve Huser Yaylası’na hareket ediyoruz. Muhteşem doğası ve manzarası ile bizleri büyüleyecek Huser Yaylası’nda serbest zaman. Daha sonra Aşağı Kavrun Yaylası’na hareket. Galler Düzü (Boğa Güreşi Arenası), Aşağı Kavrun Yaylasını görerek, Kaçkar dağları buzul vadisi içerisinde yer alan Kavrun Yaylasına ulaşıyoruz. Kısa bir dinlenme molasının ardından rehberlerimizin vereceği bilgiler doğrultusunda yürüyüşümüze başlıyoruz. Rengarenk çiçeklerle bezeli yemyeşil dağlarda yapacağımız bu yürüyüşümüz 2100 mt den başlayıp 3100 mt rakıma ulaşarak tamamlanacak. Bu yürüyüşümüzde Kaçkar Dağlarında bulunan ve efsanevi manzarasıyla görenleri kendisine hayran bırakan Küçük Deniz Gölü-Büyük Deniz Gölü- Karadeniz Gölünü görerek 3000 mt’nin üzerinde buzul göllerinde yüzme fırsatı elde ediyoruz. Öğle yemeklerimizi buzul gölü kenarında yedikten sonra dağların tadını çıkarıp tekrardan Kavrun yaylasına yürüyüşe başlıyoruz. Dinlenmeler halinde süren yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Kavrun yaylasında çay ve sıcak süt içme imkânı bulup yaylacılarla sohbet ederek günün yorgunluğunu atıyoruz. Ayder Yaylası’na hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.


5.Gün (Karagöl-Macahel)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Karagöl’e hareket. Karagöl özel koruma altına alınmış ve muhteşem manzarasıyla sizleri büyüsü altına alacak çok önemli bir habitat alanıdır. Karagöl etrafında yürüyüşümüzü gerçekleştirip ormanlar içerisinde dev boyutlara ulaşan eğreti otlarını da görerek Karagöl’den ayrılıyoruz programımızı tamamlayıp Unesco Dünya Biyosfer Rezervi ilan edilmiş, Türkiye’nin tek ılıman Yağmur ormanlarına sahip bölgesi olan Macahel’de geziyoruz. Gürcüler tarafından el ve bilek anlamına gelen Macahel toplamda 18 köyden oluşuyor. Rus işgalinin ardından yapılan referandumla Osmanlı sınırlarında kalmak isteyen 6 köyümüzün bulunduğu bu bölge saflığı ve doğallığıyla sizleri çok etkileyecek. Saf Kafkas arılarının Tema Vakfı tarafından tespit edildiği ve dünyaya kazandırıldığı bu özel alanda orijinal Gürcü evlerini de görerek yıllarca çok zor şartlarda yaşamış köylülerin yaşantılarına dair rehberimiz tarafından bilgilendiriyoruz. Yayla evine hareket ve yerleşme. Akşam yemeği yayla evinde. 


6.Gün (Şavşat)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Arsiyan Yaylası’na hareket ediyoruz. Zorlu yollardan geçerek bulutların üstündeki Arsiyan Yaylası’na ulaşıyoruz. Arsiyan Yaylası ve gölleri, bitkisel çeşitliliği ve güzelliği ile bizleri büyüleyecek. Arsiyan’da yapacağımız yürüyüş sonrası Sahara Karagöl Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Saklı Cennet Karagöl’e ulaştığımızda manzaraya inanamayacaksınız. Yürüyüş ve fotoğraf için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Öğle Yemeği için Restoranta hareket. Yemek sonrası Şavşat’ın inanılmaz güzelliğini fotoğraflamak için Yavuzköy’e hareket. Kartpostallık bir şölene sahip olan Yavuzköy’den ayrılarak Artvin’in boğa güreşleriyle ünlü Kafkasör Yaylası’na hareket. Otele yerleşme ve akşam yemeği. 


7.Gün (Rize-Trabzon)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Boğa Güreşleri’nin yapıldığı Kafkasör Yaylası’nı geziyoruz ve Rize’ye yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Rize’ye ulaşıyoruz. Rize’ye geldiğimizde Dünya’ca meşhur Rize Bezi’ni tanımak için Rize Bezi Atölyesine gidiyoruz. Burada Rize Bezi yapımı hakkında bilgi alıp Rize Bezi dokuyan hanımlarla fotoğraf çektirdikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde çay fabrikasına giriyoruz. Fabrika yetkilileri eşliğinde geziyor ve her gün yudum yudum içtiğimiz çayın sofralarımıza gelmeden önce ne tür maceralardan geçtiğini birebir gözlemliyoruz. İsteyen misafirlerimiz fabrikanın satış standından istedikleri çeşitte çayları alabilirler. Çay fabrikası gezimiz sonrası yola çıkıyoruz ve meşhur Sürmene Bıçaklarının yapıldığı atölyeyi geziyor ve yolumuza devam ediyoruz. Trabzon’a ulaştığımızda otele yerleşme. Akşam yemeği otelde. 


8.Gün (Trabzon)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği Trabzon’a Ayasofya Camii’ne gidiyoruz. Rehberimizin Trabzon ve Ayasofya Camii hakkında yaptığı bilgilendirmeleri dinliyoruz. Daha sonra Soğuksu Mevkii’ndeki Atatürk Köşkü’ne hareket. Atatürk Köşkü’nde dinlenme ve fotoğraflama molası. Mola sonrası öğle yemeği için meşhur Karadeniz Pidecisi Rüştü’nün Fırın’ına gidiyoruz. Yemek sonrası Havalimanına hareket. Bagaj ve C-in işlemleri sonrası 17.50’de İstanbul’a uçuş. İstanbul’a ulaşıyoruz ve turumuzun sonu.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
Tur Fiyatlarımıza, Aşağıdaki Fiyat Listesi Üzerine %15 Ek İndirim Sağlanmaktadır.


FİYAT TABLOSU

TEK KİŞİLİK ODA
ÇİFT KİŞİLİK ODA
ÜÇ KİŞİLİK ODA
6-12 YAŞ (ÇOCUK)
2990 TL
2690 TL
2490 TL
1590 TL

ÖNEMLİ NOTLAR;
 • Fiyat kişi başı olarak belirtilmiştir.
 • Bu program 15 yaş üstü için düzenlenmiştir.
 • Tur programına kesin kayıt tur bedelinin %50’si ödendiği takdirde yapılır.
 • Programa 15 gün kala ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
 • Programa 30 gün kala ve mücbir sebeplerden dolayı iptallerde kesinti yapılmadan %100 iade yapılır.
 • Programa 30-15 gün kala iptallerde %40, 15-7 gün kala iptallerde %70, 7 günden az kala iptallerde %100 cezai müeyyide uygulanır.
 • Acente, program içerik ve standart aynı kalmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımız uçak bileti, otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya (MİN 16 KİŞİ) ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar HFD Turizm Seyahat Acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden HFD Turizm’in sorumluluğu yoktur.

Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 15 Eylül - 22 Eylül 2020 2.290₺ 2.290₺ 2.29₺ 2.29₺ Sefere Git
2290₺ 2290₺ 2290₺ 2290₺ Sefere Git
2290₺ 2290₺ 2290₺ 2290₺ Sefere Git
2290₺ 2290₺ 2290₺ 2290₺ Sefere Git

Benzer Turlar


 • KESİN HAREKETLİ
03 Ekim 2019 -
1 Gece 2 Gün
Karadeniz Turları
 • KESİN HAREKETLİ
10 Temmuz 2020 -
4 Gece 5 Gün
Karadeniz Turları
 • KESİN HAREKETLİ
13 Eylül 2020 -
2 Gece 3 Gün
Karadeniz Turları