Arama Filtresi

Fiyat Aralığı

Fiyat: 0₺ - 10000₺
Bölge Otelleri
Otel Sınıfı
Otel Teması

Katrancı Park Hotel

Gecelik Kişi Başı
Herşey Dahil

Alya Hotel

Gecelik Kişi Başı
Herşey Dahil
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Fethiye Otelleri Hakkında Genel Bilgiler

Muğla’nın 13 ilçesinden bir tanesi olan Fethiye, şehrin en turistik tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Toplam nüfusu 150.000 civarında olan Fethiye, kalabalık şehir hayatından uzaklaşmak isteyen ve doğa ile iç içe sakin bir şekilde yaşamını sürdürmek isteyen kişilerin favori yerleri arasında bulunuyor. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Fethiye’de yerleşim antik çağlarda başlamıştır. Önde gelen Anadolu uygarlıklarından olan Likya’nın en önemli şehri olarak ön plana çıkıyordu. Buna bağlı olarak Fethiye sınırları içerisinde günümüzde birçok tarihi yapı ve değer bulunmaktadır. İlçenin tarihi mekanları arasında kral mezarları, kaleleri, camileri yer almaktadır. Tarihi öneminin yanı sıra doğal güzelliklere de sahip olan Fethiye, günümüzde deniz turizmi ile ön plana çıkıyor. Özellikle yaz aylarında oldukça canlı bir yer haline gelen Fethiye, yerli-yabancı birçok turistin gözde yerlerindendir.

Fethiye’ye Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Fethiye’de bilindiği üzere Akdeniz iklimi hakimdir. Dolayısıyla deniz turizmi amacıyla bu güzel beldeye seyahat edecekler için en uygun zaman dilimi yaz ve sonbahar aylarıdır. Bunun dışında hem doğal güzellikleri hem de tarihi güzellikleri görmek için de birçok insan Fethiye’ye yönelik kültürel gezilere katılmaktadır. Kültürel gezi amacıyla gidenler için yılın her dönemi ziyaret için uygundur. Bu amaçla Fethiye’yi ziyaret edecek kişilerin gitmeden önce müzeleri ve ziyaret tarihlerinde gerçekleşecek festivallere ve etkinliklere de göz atmalarında fayda vardır.

Fethiye’de Nereyi Gezmeli?

Fethiye sınırları içerisinde farklı amaçlarla gidilecek ve görülecek birçok yer bulunmaktadır. Fethiye’de yer alan ve ön plana çıkan plajların, tarihi yerlerin ve doğal güzelliklerin başlıcaları aşağıdaki gibidir:
1. Fethiye’nin Meşhur Plajları ve Koyları
Fethiye kıyı hattı boyunca birçok plaj ve koy bulunmaktadır. Bu plaj ve koylardan bazıları halihazırda birçok kişi tarafından bilinen yerlerken; bir kısmı henüz sınırlı sayıda insan tarafından keşfedilen yerlerdir. Fethiye’ye yaz tatiline gittiğinizde gidebileceğiniz başlıca plajlar arasında Karaot Plajı, Patara Plajı, Kıdrak Plajı, İnlice Halk Plajı gibi yerleri sayabiliriz. Öte yandan Fethiye koylar açısından da oldukça zengin bir tatil beldesidir. Fethiye’ye gittiğinizde görmek isteyebileceğiniz koylar arasında Kabak Koyu, Katrancı Koyu, Turunç Pınarı Koyu, Kuleli Koyu gibi onlarca yeri sayabiliriz.
2. Fethiye’nin Tarihi Güzellikleri
Daha önce de belirttiğimiz gibi Fethiye, tarihi antik çağlara dayanan bir yerleşim yeridir. Bu açıdan tarih ve arkeoloji seven ziyaretçileri Fethiye’de zengin bir tarih mirası beklediğini söyleyebiliriz. Antik kentleri ziyaret etmeyi sevenler, Fethiye’ye gittiklerinde Letoon Antik Kenti, Tlos Antik Kenti gibi önemli noktaları gezebilirler. Amintas Kaya Mezarları ise ününü Türkiye sınırları dışına taşımış kaya mezarlarıdır. Fethiye’de görülebilecek diğer tarihi mekanlar arasında ise Telmessos Antik Tiyatro, Kayaköy, Likya Lahiti gibi yerleri sayabiliriz.
3. Fethiye’de Yer Alan Doğal Güzellikler
Tipik bir Ege-Akdeniz tatil beldesi olan Fethiye, harika plajlarının, koylarının ve tarihi değerlerinin yanı sıra birçok doğal güzellik ile de ön plana çıkmayı başarmaktadır. Bu bölümde doğa tutkunları için Fethiye ziyaretinde görülebilecek doğal güzellikleri sıralayacağız:
Kelebekler Vadisi
Kabak Koyu
Gemiler Koyu
Saklıkent Kanyonu
Şövalye Adası
Cennet Koyu
Günlüklü Koyu
Kayaköy
Ölüdeniz Sahili
4. Fethiye Müzeleri
Fethiye’ye gitmişken tatil beldesi sınırları içerisinde yer alan birkaç müze de görmek isteyenler için başlıca önerilerimizi aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:
Fethiye Müzesi
Fethiye Arkeoloji Müzesi
Fethiye’de Neler Yapılmalı?
Yalnızca bir ilçe olmasına rağmen Fethiye’de yıl boyunca yapılabilecek birçok aktivite, gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Fethiye seyahatlerinden neler yapabileceğini düşünenler için, Fethiye’de yapılabilecek başlıca aktiviteleri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

Özellikle turist akınının yoğun olduğu yaz ayları başta olmak üzere Fethiye’de her yıl düzenli olarak festivaller ve etkinlikler düzenlenmektedir. Gidiş takviminize göre katılım gösterebileceğiniz başlıca Fethiye festivalleri ve etkinlikleri aşağıdaki gibidir:

Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye’ye seyahat etmek isteyenler bu güzel beldeye en kolay Dalaman Havaalanı’nı kullanarak ulaşabilirler. Nitekim Dalaman Havalimanı ile Fethiye merkez arasında araçla ortalama olarak 40 dakikalık bir mesafe bulunmaktadır. Havalimanına inmenizin ardından her uçuşun ardından kalkan HAVAŞ servislerini Fethiye’ye gitmek için kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra araç kiralama, taksi, belediye otobüsü gibi ulaşım opsiyonları da bulunmaktadır. Fethiye’ye çok yakın bir mesafede yaşıyorsanız otobüs ya da özel araç ile gitmeniz daha mantıklı olacaktır. 

Fethiye’de Konaklama
Fethiye konaklama yerleri çeşitlilik bakımından oldukça zengin bir yerdir. Fethiye’nin dört bir yanında her zevke ve bütçeye hitap eden oteller bulmak mümkündür. Nitekim şehir genelinde 5 yıldızlı ve 4 yıldızlı Fethiye otelleri, İslami Fethiye otelleri, butik oteller, balayı otelleri, su kaydıraklı oteller gibi seçenekler yer almaktadır. Fethiye otel fiyatları ise hem sezona hem otelin hizmet kapsamına hem de otelin lokasyonuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Ucuz Fethiye otelleri bulmak için önünüzde birçok seçenek bulunmaktadır. Yaz sezonunun en yoğun olduğu aylar dışında Fethiye otellerinde rezervasyon yapmak, uygun fiyatlı Fethiye otelleri bulmanız konusunda size yardımcı olabilir. Bununla birlikte tatil yapmayı planladığınız vakit, otellerin pahalı olduğu bir döneme denk geliyorsa, Fethiye otelleri erken rezervasyon avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Benzer şekilde Fethiye butik oteller arasından tercih yapmanız halinde de, Fethiye’de konaklama masraflarınızı ucuza getirebilirsiniz. Keyfinize düşkünseniz ise, her şey dahil Fethiye otelleri arasından seçim yaparak; denizi, güneşi, eğlenceyi, lezzeti ve konforu tüm yönleriyle deneyimleyebilirsiniz. Söz konusu lüks Fethiye otellerinde açık büfe kahvaltının ve akşam yemeklerinin avantajından yararlanabilir; otelin sunduğu animasyon gösterilerinden, su kaydıraklarından, hamamlardan, saunalardan ve spa olanaklarından faydalanabilirsiniz.
Her Şey Dahil Fethiye Otelleri
Her şey dahil Fethiye otelleri arayışında olanlar için Fethiye’de farklı bütçelere ve zevklere hitap eden birçok her şey dahil otel bulunmaktadır. Otel içerisinde yeme ve içme dahil her şeyin dahil olduğu anlamına gelen her şey dahil Fethiye otelleri, yaz tatilinde rahatına ve eğlencesine düşkün kişiler için olanaklar vaat ediyor. Fethiye’de her şey dahil oteller, genellikle yerli alkollü içecekleri ve alkolsüz tüm içecekleri kapsamaktadır. Benzer şekilde gün içerisinde sunulan yemekler de ücretsiz tüketime tabidir. Her şey dahil otel konsepti içerisinde aktivitelerin ise daha önceden ücretli olup olmadığı belirtilir. Tatilde rahatınız için sizin yerinize birçok detayı düşünen Fethiye her şey dahil otel fiyatları ise birçok bütçeye uygun çeşitliliğe sahiptir. Nitekim Fethiye’deki ultra her şey dahil oteller dışında her şey dahil ucuz oteller de bulunmaktadır. Bütçeniz doğrultusunda Fethiye’de her şey dahil tatil yapmanız mümkündür.
Fethiye Muhafazakar Oteller
Fethiye’de alternatif tatil arayışı içerisinde olan aileler için, Fethiye’de helal tatil seçenekleri oldukça fazladır. Muhafazakar ailelerin tercihleri olan islami oteller, Fethiye’nin birçok noktasında yaygındır. Alkolsüz yemek servisleri yapılan Fethiye muhafazakar otelleri, her bütçeye hitap edebilecek çeşitliliktedir. Nitekim şehirde Fethiye 5 yıldızlı islami otellerin yanı sıra, daha düşük bütçelere yönelik konaklama seçenekleri mevcuttur. Fethiye islami tatil otelleri, aileniz ve sevdiklerinizle hayat tarzınızı yansıtan, konforunuzu sağlayan tatil olanakları sunmaktadır. Fethiye tesettür oteller, muhafazakar ailelerin huzurunu ve rahatını sağlamak için tüm detayları gözetmektedir. Yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezleri, plaj gibi noktaları bay ve bayan olarak ayrı şekilde tasarlanan Fethiye’deki islami oteller hakkında daha fazla bilgi almak üzere bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Fethiye’de Muhafazakar Balayı Otelleri
Yeni evli muhafazakar çiftler için Fethiye’de birçok muhafazakar balayı otel seçeneği bulunmaktadır. Mutlu çiftlerin hayatlarını birleştirmesinin ardından harika bir balayı deneyimi yaşayabileceği Fethiye muhafazakar balayı otelleri ve villaları, farklı bütçelere ve zevklere hitap edecek çeşitliliktedir. Yeni eşinizle harika bir deneyim yaşayacağınız Fethiye islami balayı otelleri arasında 5 yıldızlı ve 4 yıldızlı olmak üzere farklı bütçelere hitap eden birçok seçenek bulunmaktadır. Yeni evli muhafazakar evli çiftlerin rahatı ve keyifli tatilleri için tüm koşulların sunulduğu Fethiye tesettür balayı otelleri; alkolsüz servis vermekte, bayan ve baylar için ayrı dinlenme ve yüzme alanları sunmaktadır. Helal yiyeceklerin bulunduğu Fethiye’deki muhafazakar balayı oteller hakkında daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Siz de Fethiye otel fırsatlarını kovalıyor ve Fethiye otel fiyatları ile ilgili bilgi arıyorsanız, otel fiyatlarını ve tatiliniz için size sunduklarını hemen incelemeye başlayabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmak için, Fethiye otelinizi hızlıca seçebilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.