GAP Turu

4 Gece 5 Gün İstanbul Çıkışlı

4 Gece5 Gün
1.750₺ 'den başlayan fiyatlar
2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı En Uygun Fiyat!
Ücrete Dahil Olanlar ?
  • AnadoluJet Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
  • 4 Gece 4-5 yıldızlı otellerde konaklama
  • 5 Sabah Kahvaltısı-4 Akşam Yemeği
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Lux ve Klimalı Araçlarla Ulaşım
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Seyahat Sigortası
  • Araç İçi İkramlar
Ücrete Dahil Olmayanlar ?
  • Otelde alınan ekstra hizmetler (Oda Servisi, Ütü, Telefon vb.)
  • Öğle Yemekleri
  • Yemeklerde alınan ekstralar (Kapalı İçecek vb.)
  • Programda ekstra olarak belirtilmiş veya belirtilmeyen aktiviteler.

1.Gün (Gaziantep)


Sabah saat 05.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde rehber ile buluşma. Bagaj ve C-in işlemleri sonrasında 06.55’te Gaziantep’e uçuş. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası Gaziantep’e ulaşıyoruz. Aracımıza yerleştikten sonra kahvaltımızı yapmak için restorana geçiyoruz. Gaziantep’in meşhur Katmer ve eşsiz yöresel lezzetler eşliğinde kahvaltımızı yaptıktan sonra Zeugma Mozaik Müze’sine hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımları ile müzeyi gezdikten sonra Tarihi Antep Çarşılarına hareket ediyoruz. Gaziantep’e has Sedef işlemelerinin yapıldığı bir atölyeyi ziyaret ediyoruz. Atölyeden çıktıktan sonra Gaziantep Kalesi’ni dışarıdan görüyoruz (tadilat nedeniyle ziyarete kapalı). Bakırcılar, Baharatçılar ve birçok Tarihi Gaziantep Çarşılarını gezmek, alışveriş ve öğlen yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele yerleşme ve dinlenme. Akşam Yemeği otelde.


2.Gün (Halfeti-Harran-Şanlıurfa)


Otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz. Yolcuğumuz üzerinde bulunan Birecik ilçesinde nesli tükenme tehlikesi altında olan Kelaynak kuşlarını görüyoruz ve yolumuza devam ediyoruz. Birecik Barajı yapımından sonra %80 ‘i sular altında kalan ‘’Saklı Cennet’’ ve ‘’Kayıp Kent’’ isimlerini almış, birçok medeniyeti barındırmış, kültür beşiği ve tarihimize ışık tutan Halfeti’yi panoramik olarak geziyoruz ve tekne turumuza başlıyoruz. Fırat Nehri üstünde yapacağımız tekne turunda sular altında kalan evlerin ve camilerin bir kısmını ve Rum Kale’yi görüyoruz. Tekne turu sonrası bu eşsiz güzellikte ki yerde çay molası veriyoruz ve manzarayı fotoğraflıyoruz. Daha sonra Halfeti’ye dönüş. Aracımıza binerek Harran’a gitmek üzere Halfeti’den ayrılıyoruz. Harran’da Dünya’nın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi’ni, Ulu Cami’yi, Rasathaneyi ve Karınca (Konik) evleri görüyoruz. Harran’a has olan bu karınca evlerinde mırra içip dinleniyoruz. Daha sonra Şanlıurfa’ya hareket. Şanlıurfa’da rehberimizin anlatımları ile Balıklıgöl, Hz. İbrahim’in makamı, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii, Halil-ür Rahman Camii, Ulu Camii, Selahattin Eyyubi Camii, ziyaret ediyoruz. Gezi sonrası otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.

Not: Sıra Gecesi Programı (Ekstra). Programa katılmak isteyenler misafirlerimiz tur programına kayıt esnasında belirtmesi rica olunur.


3.Gün (Göbeklitepe-Mardin)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Dünya Arkeolojisi için çok önemli olan Dünya’nın en eski tapınağı sayılan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Göbeklitepe’de tapınak alanını geziyoruz ve Mardin’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Dinlerin ve dillerin buluştuğu, birçok farklı kültür ve inanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. "Gündüz Seyranlık, Gece Gerdanlık" Mardin şehrinde ilk gezi durağımız, kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin olacak. Artuklu hükümdarı Kasım Bey’in adını taşıyan, hikâyesiyle en akılda kalıcı yapılardan biri olan Kasımiye Medresesi, Artuklu sanatının tüm inceliklerini taşıyan taş işçiliğinin ustalıkla sergilendiği, yıllarca tıp ve astronomi okulu olarak kullanılmıştır.

Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Ardından Medreseden ayrılıyor şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyr-ul Zafaran Manastırı’na geçiyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görüyoruz ve Ulu Camii’ye hareket ediyoruz. Mardin`in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed`in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Daha sonra Zinciriye Medresesi’ne geçiyoruz. Zinciriye Medresesi’nden Mezopotamya’yı seyredip fotoğrafladıktan sonra güzel bir tarihi konak yapısı olan PTT binası ve Hz. Muhammed’in ayak izinin bulunduğu Hatuniye Camii ve Medresesi’ni geziyoruz ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele yerleşme.


4.Gün (Midyat-Hasankeyf)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Midyat’a hareket. Geçmişten günümüze birçok medeniyete kucak açan Midyat, farklı dillerden ve mezheplerden insanların buluştuğu eşsiz bir coğrafyadır. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Midyat’ta; Devlet Konuk Evi, Telkari Çarşısı’nı ve Eski Midyat sokaklarını geziyoruz. Midyat gezisi sonrası Hasankeyf’e hareket. Dicle’nin kıyısında, zamanında medreseler, rasathane, darüşşifa ve diğer eğitim kurumlarıyla bölgenin ilim ve kültür merkezi olan Hasankeyf, ulaşım yolları ve ticaret merkezlerinin yer değiştirmesiyle günümüzde önemini yitirmiştir. Hasankeyf’te; Ulu Camii, Zeynelbey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, Sultan Süleyman Camii ve Hasankeyf Köprüsü’nü geziyoruz ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası Diyarbakır’a hareket. Yolumuzun üzerinde olan Malabadi Köprüsü’nü görüyoruz ve 2 saatlik yolculuk sonrası Diyarbakır’a ulaşıyoruz otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.


5.Gün (Diyarbakır)


Otelde alınan kahvaltı sonrası surlarla çevrili, kültür beşiği ve dokuz bin yıllık geçmişi olan Diyarbakır gezimiz başlıyor. Diyarbakır’da ilk olarak İslam aleminin 5. Harem-i Şerifi olan Ulu Camii’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra ünlü şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu şu anki haliyle müze olan evini, Mimar Sinan tarafından yapılan Behram Paşa Camii’ni, Anadolu’da tek örneği olan Dört Ayaklı Minaresi olan Şeyh Mutahhar Camii’ni, Sülüklü Han’ı ve Meryem Ana Kilisesi’ni geziyoruz. Daha sonra Surlarla çevrili olan Eski Diyarbakır’ın giriş kapılarını ve Keçi Burcu’nu görüyoruz. Bugünkü otomasyon sistemleri, sibernetik ve robot biliminin öncü çalışmalarını gerçekleştiren alim olan El Cezeri'nin 30 yıl süresince Artuklu Sarayı'nı geziyoruz ve Hevsel Bahçeleri’ni görüyoruz. Çeşitli ihtiyaçlar için serbest zaman. Serbest zaman içerisinde Suriçi’nde gezebilir ve fotoğraflayabilirsiniz. Dilerseniz meşhur Diyarbakır mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabilirsiniz. Serbest zaman sonrası Havalimanı’na hareket. Bagaj ve C-in işlemleri sonrası 20.30’da İstanbul’a uçuş. 22.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
Tur Fiyatlarımıza, Aşağıdaki Fiyat Listesi Üzerine %20 Ek İndirim Sağlanmaktadır.

FİYAT TABLOSU

TEK KİŞİLİK ODA
ÇİFT KİŞİLİK ODA 
ÜÇ KİŞİLİK ODA
0-2 YAŞ (BEBEK)
2-12 YAŞ(ÇOCUK) 
2590 TL
2190 TL
2090 TL
ÜCRETSİZ1490 TL


Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 09 Ocak - 13 Ocak 2020 1.750₺ 1.750₺ 1.75₺ 1.75₺ Sefere Git
2 29 Ocak - 02 Şubat 2020 1.750₺ 1.750₺ 1.75₺ 1.75₺ Sefere Git

Benzer Turlar


 • KESİN HAREKETLİ
03 Ekim 2020 -
3 Gece 4 Gün
GAP Turları
 • KESİN HAREKETLİ
13 Ekim 2020 -
6 Gece 7 Gün
GAP Turları