Küçük Doğu Turu

2 Gece3 Gün İstanbul Çıkışlı

1. Gün (Doğubayazıt)


Sabah saat 07.00’de İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde rehber ile buluşma. Bagaj ve C-in işlemleri sonrası 09.15’te Ağrı’ya uçuş. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Ağrı’ya ulaşıyoruz. Aracımıza yerleştikten sonra Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan Doğubayazıt’a hareket. Doğubayazıt’ta heybetli ihtişamıyla konumuyla mükemmel olan İshakpaşa Sarayı’na gidiyoruz. Doğubayazıt’a hâkim bir noktaya kurulan İshakpaşa Sarayı, Rehberimizin anlatımları ile sanatıyla, ihtişamıyla sizleri büyüleyecek. Daha sonra aracımıza binerek Doğubayazıt’a iniyoruz ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Van’a hareket. Van’a giderken Muradiye Şelaleleri’nde mola veriyoruz. Muradiye’ Şelaleleri’ni gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz. Van’a ulaştığımızda otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.


2. Gün (Akdamar-Tatvan-Ahlat)


Otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak destansı hikayesi olan Akdamar Adası’na hareket ediyoruz. Gevaş’a geldiğimizde aracımızdan inerek Akdamar Adası’na gitmek için teknemize biniyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan Ermeniler için önemli olan Akdamar Kilisesi’ni rehberimizin anlatımları ile geziyoruz. Kiliseyi gezdikten sonra kısa bir fotoğraf molası ve tekne ile geri dönüş ve Tatvan’a hareket. Tatvan’da Nemrut Krater Gölü’ne çıkacağız. Eşsiz manzarası ve güzelliği ile etkileyecek Nemrut Krater Gölü’nü gördükten sonra Ahlat’a hareket ediyoruz. Ahlat birçok medeniyete ve kültüre sahiplik yapmış bir şehirdir. Ahlat’ta Ahlat Müzesi’ni geziyoruz ve rehberimizin anlatımları ile Ahlat’ın geçmişine dair bilgiler ediniyoruz. Daha sonra tarihi açıdan büyük öneme sahip olan mezarlığı görüyoruz. Burada birçoğu Selçuklulara ait mezar taşlarını görüyoruz. Boyu 3,5 metreye varan mezar taşlarındaki işlemeler görülmeye değer ilginçliktedir. Fotoğraflama için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Tatvan’a hareket. Tatvan’a ulaştığımızda otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.


3. Gün (Van)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Van’a hareket ediyoruz. Van’a ulaştığımızda ilk durağımız Van Kalesi oluyor. Urartu Kralı 1.Saduri tarafından yaptırılmıştır. Şehrin sembolü niteliği taşıyan kalede kaya mezarları, tapınak ve asurca yazılmış kitabeleri görüyoruz. Rehberimizin anlatımları ile gezdikten sonra hemen yanında bulunan Van Evi’ne hareket ediyoruz. Van Evi’nde Van kültürünü daha iyi tanıyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde bulunan Kedi Evi’ne hareket ediyoruz. Van’ın dünyaca meşhur Van Kedi’si hakkında yetkililer tarafından bilgiler ediniyoruz. Daha sonra havalimanına hareket. Bagaj ve C-in işlemleri sonrası 18.45’de Uçuş. 21.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


ERKEN REZERVASYON FIRSATI
Tur Fiyatlarımıza, Aşağıdaki Fiyat Listesi Üzerine %15 Ek İndirim Sağlanmaktadır.


FİYAT TABLOSU

TEK KİŞİLİK ODA
ÇİFT KİŞİLİK ODA
ÜÇ KİŞİLİK ODA
0-2 YAŞ (BEBEK)2-12 YAŞ (ÇOCUK)
1700 TL
1590 TL
1550 TL
ÜCRETSİZ1140 TL

ÖNEMLİ NOTLAR;

 • Fiyat kişi başı olarak belirtilmiştir.
 • 0-6 yaş grubu ücretsiz,6-12 yaş grubu %50 indirim.
 • Tur programına kesin kayıt tur bedelinin %50’si ödendiği takdirde yapılır.
 • Programa 15 gün kala ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
 • Programa 30 gün kala iptallerde kesinti yapılmadan %100 iade yapılır.
 • Programa 30-15 gün kala iptallerde %40 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 15-7 gün kala iptallerde %70 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 7 günden az kala iptallerde %100 cezai müeyyide uygulanır.
 • Acente, program içerik ve standart aynı kalmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • 0-2 Yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. 6-12 yaş indirimi 2 yetişkin ile kalındığında geçerlidir.
 • Turlarımız uçak bileti, otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.
 • Yeterli sayıya (MİN 16 KİŞİ) ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar HFD Turizm Seyahat Acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden HFD Turizm’in sorumluluğu yoktur.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

 • Otelde alınan ekstra hizmetler (Oda Servisi, Ütü, Telefon vb.)
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınan ekstralar (Kapalı İçecek vb.)
 • Programda ekstra olarak belirtilmiş veya belirtilmeyen aktiviteler.

Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 19 Temmuz - 21 Temmuz 2020 1.350₺ 1.350₺ 1.35₺ 1.35₺ Sefere Git
1350₺ 1350₺ 1350₺ 1350₺ Sefere Git
1350₺ 1350₺ 1350₺ 1350₺ Sefere Git
1350₺ 1350₺ 1350₺ 1350₺ Sefere Git
1350₺ 1350₺ 1350₺ 1350₺ Sefere Git
1350₺ 1350₺ 1350₺ 1350₺ Sefere Git

Benzer Turlar


 • KESİN HAREKETLİ
13 Aralık 2019 -
2 Gece 3 Gün
Doğu Turları
 • KESİN HAREKETLİ
11 Eylül 2020 -
4 Gece 5 Gün
Doğu Turları