Uçaklı Konya Mevlana Turu

1 Gece2 Gün İstanbul Çıkışlı

1.Gün (Konya)


Sabah saat 06.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde rehberimiz ile buluşma. C-in ve Bagaj işlemleri sonrası 8:35’de Konya’ya uçuş. Uçuşumuz yaklaşık 1 saat 15 dk sürecek. Konya’ ya indikten sonra bizi bekleyen aracımıza binerek Selçuklu Devleti’nin Başkenti Mevlana’nın şehri Konya’yı gezmeye başlıyoruz. Konya’da 1. Alaeddin Keykubat’ın yaptırdığı Alaaddin Camii’ni ve tepesini, Şems-i Tebrizi’nin ve Mevlana’nın ders verdiği Karatay Medresesi’ni ve içindeki Çini Eserler Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Selçuklu Sultanı II. İzzeddin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 1264 yılında inşa ettirilen İnce Minareli Medreseyi geziyoruz. Daha sonra Hz. Mevlana’nın içindeki ateşi canlandıran hocası Şems-i Tebriz’inin Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Hz. Mevlâna Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek devam ediyoruz. Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân (Susmuslar) kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluda Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu’nu görerek müzeden çıkıyoruz ve daha sonra otele hareket. Otelde dinlendikten ve akşam yemeğinden sonra Şeb-i Arus programının düzenleneceği Mevlâna Kültür Merkezi’ne gidiyoruz. Şeb-i arus programından sonra otele dönüş.


2.Gün (Konya)


Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Mevlâna Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikoloğu Tavus Baba (Tuzcu Baba) esas ismi Muhammed El-bini Türbesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Konya’nın önemli bir beldesi olan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde bulunan Sille’ye hareket ediyoruz. 6000 yıllık geçmişe sahip olan Sille Köyü’nde; Dünyanın en eski ve en büyüğü olan Ak Manastır’ı, Aya Elena Kilisesi’ni, büyüleyici Sille Çay Camii’ni ve Selçuklu-Osmanlı dönemlerine ait camiler, hamamlar, çeşmeler, köprüler gibi Türk-İslam eserlerini görüyoruz ve dinlenme molası. Sille turumuzdan sonra Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanı olan Tropikal Kelebek Bahçesi’ne hareket ediyoruz. Bahçeye girdiğiniz zaman, binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosferle karşılaşacaksınız. Doğanın muazzam renkli mücevherleri olan kelebekleri doğal yaşamlarında keşfedeceksiniz. Tropikal bir ortamda kelebeklerin birbiriyle ve doğayla olan harmonisine tanıklık edecek ve onların zarif kanatlarının mükemmel desenlerini görme fırsatını yakalayacaksınız. Dilerseniz bahçe çıkışında satılan ürünlerden hediyelik alabilirsiniz. Konya’ya dönüş ve Rehberimizin belirttiği saate kadar serbest zaman. Serbest zaman sonrası Havalimanı’na hareket. C-in ve Bagaj işlemleri sonrası 18.25’te İstanbul’a uçuş. 20.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
Tur Fiyatlarımıza, Aşağıdaki Fiyat Listesi Üzerine %20 Ek İndirim Sağlanmaktadır.


FİYAT TABLOSU

TEK KİŞİLİK ODA
ÇİFT KİŞİLİK ODA 
ÜÇ KİŞİLİK ODA
0-2 YAŞ (BEBEK)
2-12 YAŞ(ÇOCUK) 
1190 TL
1110 TL
1070 TL
ÜCRETSİZ790 TL


ÖNEMLİ NOTLAR;

 • Fiyat kişi başı olarak belirtilmiştir.
 • 0-2 yaş grubu ücretsiz, 2-12 yaş grubu arası 630₺'dir.
 • Tur programına kesin kayıt tur bedelinin %50’si ödendiği takdirde yapılır.
 • Programa 15 gün kala ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
 • Programa 30 gün kala iptallerde kesinti yapılmadan %100 iade yapılır.
 • Programa 30-15 gün kala iptallerde %40 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 15-7 gün kala iptallerde %70 cezai müeyyide uygulanır.
 • Programa 7 günden az kala iptallerde %100 cezai müeyyide uygulanır.
 • Acente, program içerik ve standart aynı kalmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • 0-2 Yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.
 • Turlarımız uçak bileti, otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.
 • Yeterli sayıya (MİN 16 KİŞİ) ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar HFD Turizm Seyahat Acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden HFD Turizm’in sorumluluğu yoktur.

Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 07 Aralık - 08 Aralık 2019 890₺ 890₺ 890₺ 890₺ Sefere Git
2 14 Aralık - 15 Aralık 2019 890₺ 890₺ 890₺ 890₺ Sefere Git

Benzer Turlar


 • KESİN HAREKETLİ
06 Aralık 2019 -
1 Gece 2 Gün
Konya Turları