Karadeniz Yaylalar Kamp Turu

8 Gece9 Gün
2.195₺ 'den başlayan fiyatlar
2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı En Uygun Fiyat!
Ücrete Dahil Olanlar ?
  • 9 Sabah Kahvaltısı-8 Akşam Yemeği (Set Menü)
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Tarihi Sekiz Direkli Hamam giriş ücreti
  • Hamsiköy Sütlaç’ı
  • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
  • 2 Gece Otel Konaklaması (Demircioğlu Dağ Evi, Macahel Green Roof)
  • Kamp Alanı Kullanım Ücreti
  • Lux ve Klimalı Araçlarla Ulaşım
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
Ücrete Dahil Olmayanlar ?
  • Yemeklerde alınan ekstralar (Kapalı İçecek vb.)
  • 9 Öğle Yemeği
  • Programda ekstra olarak belirtilmiş veya belirtilmeyen aktiviteler. (Rafting-Zipline)
  • Kamp Malzemeleri (Çadır-Uyku Tulumu-Mat-Çadır Lambası-Yastık)
  • - Dileyen misafirlerimiz için dezenfekte edilmiş kamp malzemleri 160 TL karşılığında temin edilecektir. (Çadır-Uyku Tulumu-Mat-Çadır Lambası-Yastık)

1.Gün (İstanbul-Samsun-Ordu-Boztepe-Perşembe Yaylası)


22.00’de Bakırköy Ömür Plaza (İncirli Metrobüs Durağı)

22.30’da Mecidiyeköy Metrobüs Durağı

23.15 Kadıköy Evlendirme Dairesi

23.45 Pendik Metro Durağı önünden hareketle yolculuğumuza başlıyoruz.

Yol üzerinde vereceğimiz molalar ile sabah saat 09.00 civarı Samsun’a varış. Açık büfe alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Samsun gezisi. Panoramik Samsun gezimizde Amisos Tepesi ve Bandırma Vapuru’nu rehberimizin anlatımları ile göreceğiz ve sonrasında Ordu’ya hareket. Ordu’ya ulaştığımızda Ordu ve Karadeniz’e hâkim bir tepe olan Boztepe’ye teleferikle çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz öğle yemeğini bu eşsiz manzarada yiyebilirler. Daha sonra Karadeniz’in meşhur yaylalarından birisi olan Menderes oluşumlu Perşembe Yaylası’na hareket ediyoruz. Perşembe Yaylası’na ulaşınca kamp alanı ve çadır kurulumu. Kamp alanında akşam yemeği. Yemekten sonra dileyen misafirlerimiz ateş başında sohbetimize katılabilirler.

* Yemek Planı;

- Sabah Kahvaltısı Dahil

- Öğle Yemeği Ekstra

- Akşam Yemeği Dahil


2.Gün (Kuzalan Şelalesi-Kulakkaya Yaylası)


Kamp alanında alacağımız kahvaltı sonrası doğa mucizesi olan Kuzalan Şelalesi’ne hareket. Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı’na ulaştığımızda doğa mucizesi şelaleyi görüyoruz ve imkânımız olursa yüzme molası veriyoruz. Yüzme molası sonrası konaklamayı geçireceğimiz Kulakkaya Yaylası’na hareket. Yaylaya ulaştığımızda kamp alanı ve çadır kurulumu. Kamp alanında akşam yemeği. Yemek sonrası kamp aktivitelerine katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

* Yemek Planı;

- Sabah Kahvaltısı Dahil

- Öğle Yemeği Ekstra

- Akşam Yemeği Dahil


3.Gün (Tirebolu Kalesi- Ayasofya Cami-Atatürk Köşkü-Hamsiköy)


Kamp alanında alacağımız kahvaltı sonrası Cenevizlilerin kalma Tirebolu Kalesi’ne hareket. Kale’yi rehberimizin anlatımları ile görüyoruz ve Trabzon’a hareket. Yol üzerinden Vakfıkebir’den geçerken meşhur Vakfıkebir ekmeği alabilirsiniz. Trabzon panoramik gezi. Panoramik gezimizde; Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethinden sonra camiye dönüştürdüğü Türkiye’nin önemli 3 Ayasofya’sından birisi olan Ayasofya Camii’ni, Soğuksu mevkiinde bulunan Rum ve Ermeni taş işçiliğinin en nadide eserlerinden birisi olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Rehberimizin anlatımları ile gezerken manzarayı ve yapıları fotoğraflıyoruz. Sonrasında alışveriş ve çeşitli ihtiyaçlar için serbest zaman. Serbest zaman içerisinde Trabzon’un simgelerinden olan Sekiz Direkli Hamam’a gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz 2 günlük yorgunluğu atabilirler. Hamam giriş ücretiniz bizden. Hamam sefası sonrası Karadeniz Pidesi denilince akıllara gelen Meşhur Rüştü’nün Fırını’na gidiyoruz. Karadeniz pidesinin tadına varacağınızdan eminiz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Türkiye’de Sütlaç ’ta bir marka olan Hamsiköy’e hareket. Osman Amca’nın ellerinden ikramımız olan sütlacımızı yedikten sonra kamp alanına varış. Kamp alanı ve çadır kurulumu. Kamp alanında akşam yemeği.

* Yemek Planı;

- Sabah Kahvaltısı Dahil

- Öğle Yemeği Ekstra

- Akşam Yemeği Dahil


4.Gün (Sümela Manastırı-Uzungöl-Karester Yaylası)


Kamp alanında alacağımız kahvaltı sonrası Sümela Manastırı’na hareket. Hikayesi oldukça enteresan olan manastır eşsiz bir manzara ve güzelliği ile sizleri büyüleyecek. Şu an sadece bir bölümü açık olan manastıra giremeyeceğiz maalesef. Rehberimiz manastırın hikayesini anlatırken bizde bu manzarayı fotoğraflıyoruz. Öğle yemeği ve çeşitli ihtiyaçlar için serbest zaman. Yemek sonrası Uzungöl’e hâkim bir tepede olan Karester Yaylası’na hareket. Karester Yaylası’nda kamp alanı ve çadır kurulumu. Kamp alanında akşam yemeği.

* Yemek Planı;

- Sabah Kahvaltısı Dahil

- Öğle Yemeği Ekstra

- Akşam Yemeği Dahil


5.Gün (Uzungöl-Fırtına Deresi-Zilkale-Palovit Şelalesi-Pokut Yaylası)


Kamp alanında alacağımız kahvaltı sonrası Uzungöl’de panoramik gezi. Alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Karadeniz’in en hırçın bir o kadar da güzel olan Fırtına Deresi’ne hareket. Fırtına Deresi’ne geldiğimizde müsaitlik durumuna göre çay bahçesinde çay biçme imkânımız olacak. Sonrasında aktivite için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz aktivite olarak Zipline ve Rafting gibi aktiviteleri yapabilirler. Aktivite ve yemek sonrası Şenyuva Köprüsü-Zilkale-Palovit Şelalesi gezimize çıkıyoruz. Doğa ile başbaşa kalabileceğiniz bu muhteşem tabiat ortamında çok güzel kareler yakalayabilirsiniz. Gezi sonrası günümüze kadar bakir kalabilmiş ve muhteşem konumuyla bizleri kendine hayran bırakacak Pokut Yaylası’na hareket ediyoruz. Pokut Yaylası’nda geçmişten günümüze kadar kendini korumuş olan Demircioğlu Dağ Evi’nde konaklıyoruz. Firdevs Teyze’nin ellerinden nefis yöresel lezzetleri akşam yemeğinde yiyoruz. Yemek sonrası dağ evinde şömine başında çay içip sohbet edebilirsiniz.

* Yemek Planı;

- Sabah Kahvaltısı Dahil

- Öğle Yemeği Ekstra

- Akşam Yemeği Dahil

*NOT: - Ekstra olarak düzenlenecek Rafting: 80 TL. Tur kayıt esnasında katılım bildirilmesi ricadır.

- Ekstra olarak düzenlenecek Zipline: 25 TL. Tur kayıt esnasında katılım bildirilmesi ricadır.


6. Gün (Ayder Yaylası-Huser Yaylası-Aşağı Kavrun Yaylası-Yukarı Kavrun))


Kamp alanında alacağımız kahvaltı sonrası Ayder Yaylası’na hareket. Ayder Yaylası’nda eşsiz güzelliği ile Gelin Tülü Şelalesi’ni görüyoruz alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman. Serbest zaman sonrası alan kılavuzumuz ile birlikte Yayla Yürüyüş turumuza başlıyoruz. Yayla turumuz’da Huser Yaylası’nda salıncağa binip eşsiz manzara ile fotoğraf çekinebilirsiniz. Sonrasında Aşağı Kavrun Yaylası’na hareket. Kaçkar Dağları’nın eşsiz manzarasını seyrederek Aşağı Kavrun Yaylası’na ulaşıyoruz. Sonrasında yürüyüşümüz başlıyor. Yoğun oksijeni ciğerlerimizde hissederek yaklaşık 1 saatlik yürüyüş sonrası Yukarı Kavrun Yaylası’na ulaşıyoruz. Yukarı Kavrun Yaylası’na ulaşınca Kavran Deresi kenarında dinlenme ve çay molası. Kavran Deresi’ne ayaklarımızı sokarak dinleniyoruz ve Aşağı Kavrun Yaylası’na dönüş. Aşağı Kavrun Yaylası’nda kamp alanı ve çadır kurulumu. Kamp alanında akşam yemeği. Kamp alanında eğlenceli sürpriz oyunlar.

* Yemek Planı;

- Sabah Kahvaltısı Dahil

- Öğle Yemeği Ekstra

- Akşam Yemeği Dahil


7.Gün (Mençuna Şelalesi-Borçka Karagöl-Macahel)


Kamp alanında alacağımız kahvaltı sonrası Mençuna Şelalesi’ne hareket. Yol üzerinde 1850 yılında yapıldığı tahmin edilen Osmanlı eseri Orçi Çayı ve Arhavi Deresi üzerine kurulmuş olan Çifte Köprüleri görüyoruz ve fotoğraf molası. Fotoğraf molası sonrası başlı başına bir doğa harikası olan Kamilet Vadisi’nin cennet köşelerinden Mençuna Şelalesi’ne ulaşıyoruz yolun belli bir kısmını yürüyerek ulaşıyoruz. Şelalenin göletinde yüzülebilir, etrafındaki seyir teraslarında oturup yanınızda getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilir, bir şeyler içebilirsiniz. Ruhumuzu dinlendirdikten sonra Borçka Karagöl’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası heyelan sonucu oluşmuş olan eşsiz huzuru ile kendine hayran bırakan Borçka Karagöl’e ulaşıyoruz. Borçka Gölü’nde serbest zaman. Serbest zaman sonrası Dünya’da 621 rezerv alanından birisi ve Türkiye’deki tek, 2006 yılında UNESCO tarafından Dünya Biyosfer Rezerv alanı seçilmiş olan Macahel bölgesine hareket. Camili Bucağı’na ulaştığımızda Gürcü mimarisinin ve ahşap sanatının en güzel işlendiği tamamen ahşaptan yapılmış camileri görüyoruz. Sonrasında tamamen kestane ve çam ağacından yapılmış olan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

* Yemek Planı;

- Sabah Kahvaltısı Dahil

- Öğle Yemeği Ekstra

- Akşam Yemeği Dahil


8.Gün (Şavşat-Yavuzlar Köyü-Karagöl & Sahara Milli Parkı)


Otelde alınan kahvaltı sonrası Türkiye’nin Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanına sahip şehirlerden birisi olan Şavşat’a hareket. Yağlıboya tablosunu andıran güzelliği ile Şavşat’ın inanılmaz güzelliğini fotoğraflamak için Yavuzköy Seyir Terası’na çıkıyoruz. Bu güzel ruhu dinlendiren manzarayı fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için restorana gidiyoruz. Öğle yemeği sonrası Şavşat Karagöl’e hareket. Saklı Cennet Karagöl’e ulaştığımızda manzaraya inanamayacaksınız. Yürüyüş ve fotoğraf için serbest zaman. Kartpostallık bir şölene sahip olan Karagöl’den ayrılarak kamp kurmak için Sahara & Karagöl Milli Parkı’na hareket. Kamp alanı ve çadır kurulumu. Kamp alanında akşam yemeği.

* Yemek Planı;

- Sabah Kahvaltısı Dahil

- Öğle Yemeği Ekstra

- Akşam Yemeği Dahil


9.Gün (Ardahan-Erzurum-Erzincan-Amasya-İstanbul)


Kamp alanında alınan kahvaltı sonrası İstanbul’a dönüş. Ardahan-Erzurum-Erzincan-Amasya üzeri molalar vererek yaklaşık 16 saatte İstanbul’a ulaşıyoruz ve turumuzun sonu. Bir başka turda buluşmak dileğiyle.

* Yemek Planı;

- Sabah Kahvaltısı Dahil

- Öğle Yemeği Ekstra

- Akşam Yemeği EkstraEKSTRA AKTİVİTELER;

Fırtına Deresi Rafting: Programa katılmak için geldiğinizde, bir çay ikram ederek parkur ve program ile ilgili kısaca bilgilendirme yapılır. Çayımızı yudumladıktan sonra, hemen alanımızda bulunan giyinme kabinlerimizde üzerinize giyeceğiniz şort veya mayo ve uygun kıyafetler giyinilerek hazırlık yapılır. Görevlimizce verilen dezenfekte edilmiş can yeleği, kask ve ayakkabı, kürek vs. hazırlık tamamlandıktan sonra sözleşme kuralları içeren, evrak imzalanır ve ödemeler yapılır. Hemen bulunduğumuz noktada bulunan alanda, görsel bilgilendirme (info) verilir. Bilgilendirmenin içeriği; bota biniş şekli, kürek tutuş, sporcu uyumu, yönlendirme, acil durumlar şeklinde oluşur. Tüm hazırlığımızı bitirip servis araçlarımıza bindikten sonra başlangıç noktası hedefe varılır. Toplam parkur uzunluğumuz 5 km’dir. Slalom ağırlıklı olarak seyreden bu parkur, kısmen dar, kanyon geçişler bulunmaktadır. Bu alana teknik bilgi ve yerimizi aldık mı hareket ediyoruz. Rehber kurallarının dikkate alınması çok önemli olduğu bu parkurumuzun en güzel özelliği ekstrem severlere ev sahipliği yapmasıdır.

Zipline: Size daha geniş yelpazede hizmet sunabilmek için, hazırlamış olduğumuz bu eğlenceli aktivitemizde, macera dolu anlar sizleri bekliyor! Yediden yetmişe her yaş grubundaki misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri aktivitemizin, çelik halatlarla bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde, yetmiş metre uzunluktaki halatlardan fırtına vadisini karşıdan karşıya geçme fırsatını yakalıyorsunuz. Üzerinize giydirdiğimiz koşum (emniyet kemeri) ile full body olarak sıkıca bağlıyoruz. Teknik ekibimiz son kontrollerini yaptıktan sonra, çelik halatlara karabinamızı ve makaramızı takıyoruz. Ardından hareket veriyoruz. Yirmi metre yüksekliğinde hemen fırtına deresinin üstünde adeta uçarcasına karşıdan karşıya geçiyorsunuz. Tekrar teknik görevlimiz tarafından, geliş yönündeki hatta aktarılıyorsunuz. Makaramızla aynı sistemle hareket ettiğiniz alana varıyorsunuz. Bu aktiviteyi yapmak için herhangi bir beceri gerekmemektedir. Biraz kendinize güvenmeniz yeterli.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

* Yemeklerde alınan ekstralar (Kapalı İçecek vb.)
* 9 Öğle Yemeği
* Programda ekstra olarak belirtilmiş veya belirtilmeyen aktiviteler. (Rafting-Zipline)
* Kamp Malzemeleri (Çadır-Uyku Tulumu-Mat-Çadır Lambası-Yastık)
* Dileyen misafirlerimiz için dezenfekte edilmiş kamp malzemleri 160 TL karşılığında temin edilecektir. (Çadır-Uyku Tulumu-Mat-Çadır Lambası-Yastık)

GENEL BİLGİLER

* Fiyat kişi başı olarak belirtilmiştir.
* Tura katılım yaş sınırı 18-45 aralığındadır. (14-18 yaş grubu ebeveynleri ile programa katılım sağlayabilir.)
* Tur programına kesin kayıt tur bedelinin %80’ni ödendiği takdirde yapılır.
* Programa 15 gün kala yapılan iptallerde %100 iade yapılır.
* Programa kaç gün kaldığı fark etmeksizin Misafirin kendisi veya birince derece akrabalarının (anne, baba, eş veya çocuk) mutat işgaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile %100 iade yapılır.
* Programa 15 gün kala ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
* Programa 15-7 gün kala iptallerde %70 cezai müeyyide uygulanır.
* Programa 7 günden az kala iptallerde %100 cezai müeyyide uygulanır.
* Acente, program içerik ve standart aynı kalmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
* Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.
* Yeterli sayıya (MİN 15 KİŞİ) ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar HFD Turizm Seyahat
* Acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.
* Olağanüstü durumlar ve hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden HFD Turizm’in sorumluluğu yoktur.

COVID-19 ÖNLEMLERİ

Siz değerli misafirlerimizin sağlıklı bir program geçirmesi için Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından alınan Covid-19 tedbirlerini sizler için aşağıda sıraladık. Unutmayın ki Covid-19 alacağımız tedbirlerden büyük değil.

* Seyahat başlangıcından 7 Gün önce Hes Kodu’nun alınması ve Hes mobil uygulamasının aktif olarak kullanılması gerekmektedir. Tura katılan misafirlerin Hes uygulamasında birbirlerini eklemesi. 
* Seyahat boyunca hijyenik koşulların sağlanması için Maske ve El dezenfektesinin kullanılması. 

Bunlara Ek Olarak Firmamız Tarafından Sizleri Düşünerek Aldığımız Tedbirler;

* Seyahat başlangıcında, başlangıç noktalarında siz değerli misafirlerimizin ateş ölçer ile ateşinin ölçümünün yapılması ve araca dezenfekte edilerek binilmesi.

* Seyahat boyunca düzenli aralıklarla ateş ölçümünün yapılması. Aracın günlük düzenli olarak dezenfekte edilmesi.

* Seyahatiniz boyunca sosyal teması asgari düzeyde tutabilmek için Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeklerimizi kendimiz sizinde görebileceğiniz ve denetleyebileceğiniz şekilde hazırlıyoruz.

* Sizler için el değmeden özel olarak hazırlanmış Hijyen Kiti. (10’lu maske – El dezenfektan’ı)

Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.