Madagaskar Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Madagaskar seyahat edecek Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Madagaskar vizesine tabi tutulmaktadır. Seyahat öncesi vize başvurusu yapılmalıdır.

Madagaskar Vizesi İçin Neden HFD Turizm’i Tercih Etmelisiniz?

Madagaskar vize işlemi konusunda kolaylıklar olsa da başvuru süreci hala zorludur. Süreçte eksiksiz evrak ve doğru yol izlemek son derece önemlidir. Bu yüzden profesyonel bir destek almak vize almayı kolaylaştırır. HFD Turizm’in bu konuda öne çıkan özellikleri ise şu şekildedir;
•Donanımlı ve tecrübeli kadro
•Eğitimli kadro
•Vize başvurusu konusunda titizlik
•Vize sürecinde ve sonrasında gerekli bilgilerin aktarımı konusunda gösterilen hassasiyet
•Vize işlemi konusunda karşılaşılabilecek problemler için ileri görüşlü olma ve önlem alma
•Hızlı vize işlemi
•Gidilecek yere uçak ve otel rezervasyonu

Madagaskar Vize Çeşitleri

Seyahat amacına göre vize çeşidi de değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınız doğrultusunda ticari ve turistik gibi vize çeşitlerinden size uygun olanına başvurabilirsiniz.

Madagaskar Ticari Vizesi

Madagaskar sınırları içinde gerçekleşen toplantı, fuar, kongre ve benzeri durumlar için başvurmanız gereken vize çeşidi Madagaskar ticari vizesidir. Madagaskar ticari vizesi için gerekli olan evraklar şu şekilde maddeler halinde sıralanabilir;Madagaskar Turistik Vizesi

Madagaskar sınırları içinde kültürel gezi yapmak amacı ile bulunmak istiyorsanız başvurmanız gereken vize çeşidi Madagaskar turistik vizesidir. Madagaskar turistik vizesi için gerekli olan evraklar şu şekilde maddeler halinde sıralanabilir;Madagaskar Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Madagaskar sınırları içinde yaşayan ailenizi ya da arkadaşlarınızı ziyaret etmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize çeşidi Madagaskar aile ve arkadaş ziyareti vizesidir. Madagaskar aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar şu şekilde maddeler halinde sıralanabilir;Madagaskar Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Madagaskar vize çeşitlerinden ve gerekli evraklardan bahsettikten sonra sıra geldi Madagaskar vizesi hakkında sık sık sorulan sorulara cevap vermeye. Yazımızın bu kısmında sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

1. Madagaskar vizesi ne zaman sonuçlanır?

Madagaskar vize işlemlerinin sonuçlanması için genellikle 4 ila 7 iş günü sürer. Evraklarda yaşanabilecek birtakım problemler ya da merkezlerde oluşabilecek yoğunluktan ötürü önerilen başvuru süresi seyahatten önce 15 gün öncedir.

2.Madagaskar vizesi ne kadar geçerlidir?

Madagaskar vize çeşidine ve tipine göre vize süresi değişebilir.

3. Madagaskar vize ücreti ne kadardır?

Madagaskar vize ücretleri vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4. Madagaskar vizesi nasıl takip edilir?

Başvuru yaptığınız kurumdan online olarak pasaport numaranızla vize sürecini takip edebilirsiniz.

5. Madagaskar vizesi nereden alınır?

Konsolosluktan ya da yetki verilmiş acentalardan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

6. Madagaskar vizesi neden reddedilir?

Evrakların eksik olması Madagaskar vize reddi sebeplerinden biridir. Ülkenin başvuru koşullarına uygun görülmezseniz de vizeniz reddedilecektir.

7. Madagaskar vize randevusu nasıl alınır?

Başvuru yapacağınız kurum ile iletişime geçmelisiniz.

8. Madagaskar vizesi reddedilirse ne yapılır?

Madagaskar başvurunuz reddedilirse yeniden başvurabilirsiniz. Özellikle eksik evrak ile başvurduysanız yeniden başvurmanız önerilir.

9. Madagaskar seyahati öncesi hangi aşılar yaptırılmalıdır?

Sarı humma ve Hepatit aşıları yaptırılmalıdır.

Vize Başvuru Formu

Online Vize Başvurusu

Online başvuru sistemi sayesinde tüm işlemleriniz çok daha hızlı ve pratik bir biçimde ilerlemektedir.


“Sorunun değil, çözümün parçası”

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz…

Online Vize Başvurusu
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.