Mısır Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Mısır gitmek isteyen TC vatandaşları Mısır’a girmek için vize işlemine başvurmalıdır. Mısır makamlarınca belirlenen kriterler karşılanmalıdır. Böylece Mısır’a seyahat gerçekleştirilebilir.

Mısır Vizesi Başvurusunda Neden HFD Turizm’i Seçmelisiniz?

Mısır vize işlemi de pek çok vize işlemi gibi zorlayıcı bir süreçtir. Pek çok evrağı eksiksiz olarak bir araya getirmek vize alma konusunda oldukça önemlidir. Bu konuda profesyonel bir destek almak işinizi kolaylaştırır. HFD Turizm’in öne çıkan özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
• Deneyim ve tecrübeli kadro
• Yeterli bilgi donanımı
• Vize başvuru sürecinin titizlikle yürütülmesi
• Konsolosluk önünde saatlerce bekleme gerekliliğinin ortadan kaldırılması
• Hem vize süreci hem de sonrasında gerekli bilgilendirmelerin detaylı olarak yapılması
• Çıkabilecek potansiyel sorunları öngörme ve bu doğrultuda önlem alma
• Vize alma konusunda yüksek başarı oranı
• Vize işlemlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesi
• Gideceğiniz yere otel ve uçak bileti rezervasyonu
• Vize alma konusunda

Mısır Vizesi Çeşitleri

Mısır vizesi çeşitleri vize süresini de etkileyen bir süreçtir. Mısır’da bulunma amacına bağlı olarak Mısır vize çeşidi değişiklik göstermektedir. Mısır’a seyahat amacıyla gidiliyorsa turistik vize, Mısır üzerinden başka ülkeye geçilecekse de transit vize alınmalıdır.

Mısır Ticari Vizesi

Mısır’da iş amacıyla bulunacak olanların, kongre, fuar vs. etkinliklere katılacak olan kişilerin başvurması gereken vize çeşidi; Mısır ticari vizesidir. Mısır ticari vizesi evrakları şu şekilde maddeler halinde sıralanabilir;


Mısır Turistik Vizesi

Mısır görülmeye değer ülkelerden biridir. Bu ülkeyi gezmek amacıyla Mısır’a gitmek istiyorsanız almanız gereken vize Mısır turistik vizesidir. Mısır turistik vizesi için gerekli evraklar şu şekilde maddeler halinde sıralanabilir;


Mısır Öğrenci Vizesi

Mısır’da eğitim amacıyla bulunacak olanların alması gereken vize çeşidi Mısır öğrenci vizesidir. Mısır öğrenci vizesi için gerekli evraklar şu şekilde maddeler halinde sıralanabilir;


Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Mısır’da yaşayan arkadaşları ya da aileyi ziyaret etmek için alınması gereken vize çeşidi Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesidir. Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar şu şekilde sıralanabilir;


Mısır Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Mısır vizesine dair detayları anlattıktan sonra yazımızın bu kısmında Mısır vizesi hakkında sık sık sorulan sorulara yer vermeye karar verdik.

1. Mısır vizesi ne zaman sonuçlanır?

Mısır vizesinin çıkma süresi merkezin yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu yüzden tavsiye edilen başvuru süreci seyahatten 15 gün öncesidir. Fakat vize işlemi genellikle 5 ila 7 gün içinde sonuçlanmaktadır .

2.Mısır vizesi ne kadar geçerlidir?

Mısır vize süresinin uzunluğu vize tipine bağlı olarak değişim göstermektedir. Kesin bilgi için vize çeşidine göre bilgi edinmelisiniz.

3. Mısır vize ücreti ne kadardır?

Mısır vize ücreti de vize çeşidine ve süresine bağlı olarak değişkenlik gösteren bir durumdur.

4. Mısır vize işlemi nasıl takip edilir?

Başvuru yaptığınız kurumdan online olarak pasaport numaranızla vize sürecini takip edebilirsiniz.

5. Mısır vizesi nereden alınır?

Konsolosluktan ya da yetki verilmiş acentalardan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

6. Mısır vizesi neden reddedilir?

Evrakların eksik olması vize reddi sebeplerinden biridir. Ülkenin başvuru koşullarına uygun görülmezseniz de vizeniz reddedilecektir. Dolayısıyla vize işleminde evraklarınızın eksik olmaması vizenizin %100 kabul edileceği anlamına gelmez.

7. Mısır vize randevusu nasıl alınır?

Vize işlemleri için randevu almanın yolu başvuru yapacağınız kurum ile iletişim kurmaktan geçer. Telefonla arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

8. Mısır vizesi reddedilirse ne yapılır?

Başvurunuz reddedilirse yeniden başvurabilirsiniz. Özellikle eksik evrak ile başvurduysanız yeniden başvurmanız önerilir.

9. Pasaport geçerlilik tarihi ne olmalıdır?

Pasaportunuzun seyahatinizden sonra 6 ay geçerli olacak şekilde başvuru yapmalısınız.

Vize Başvuru Formu

Online Vize Başvurusu

Online başvuru sistemi sayesinde tüm işlemleriniz çok daha hızlı ve pratik bir biçimde ilerlemektedir.


“Sorunun değil, çözümün parçası”

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz…

Online Vize Başvurusu
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.